Надвор вистински пекол: Што ќе се случува со времето?

Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

УВ ќе изнесува 8. 

 

 

Оцени ја веста

06.07.2015 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега