Загина цело семејство од Скопје- мајка, татко и две деца пеплосани во сообраќајката

Во стравичната несреѓа кај кумановското Смиљчиште настрада цело едно семејство, дознаваме од извори во истрагата. Во автомобилот БМВ со скопски регистарски таблички се превезувале мајка, татко и две дечиња. Нивните тела се целосно изгорени.

Вториот автомобил учесник во несреќата е Пасат со кумановски регистарски таблички. Во него според последните информации биле еден полицаец од Куманово и негов пријател.

Како дошло до стравичниот судир по кој следела експлозија на автомобилите сеуште ен е познато.

Се врши увид на терен.

најчитано сега