На пладне почнуваат протестите на Веритас пред општина Центар

Здружението на граѓани Веритас, за денеска на пладне ги најави протестите против стопирањето на изградбата на црквата Свети Константин и Елена спроти Домот на АРМ во општина Центар. Реакцијата на здружението следи откако денеска, за во 13 часот општина Центар ја закажа седницата на општинскиот совет, која беше прекината во петокот. 

најчитано сега