Алкохолот не е за секого - струмичанец не сакал казна па го истепал полицаецот

38 годишниот струмичанец К.В. физички нападнал полициски службеник.

Според информациите на МВР, ноќта на 4. јуни, полициски службеници, при вршење контрола во сообраќајот во струмичко, го запреле пијаниот струмичанец. Тој не сакал да соработува со полицајците и почнал вербално да се распправа со нив. По кратка расправија, струмичанецот се збеснал и физички нападнал еден од полициските службеници.

Струмичанецот, информираат од полицијата, си заработи кривична пријава за „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“

најчитано сега