ВИДЕО: На раб на масовна тепачка во Струмица - полицијата ги извади Комити од салата

 

Ракометниот нтпревар меѓу Вардар Про и Зомимак кој заврши без победник (24:24) ќе остане запаметен по инцидентот во кој домашните навивачи и публиката ја нападнале навивачката група Комити по што интервенирала полицијата. За да се спречи масовна тепачка, Комити биле извадени од салата

најчитано сега