Земјотрес ја потресе Атина

Рано изутринава земјотрес со интезитет од 4,4 степени според Рихтер беше регистриран утрово на 24 километри источно од Атина. 

Епицентарот на земјотресот се наоѓал во регионот на Пикерми. 

Засега нема информации за евентуални жртви или за причинета матертијална штета. 

најчитано сега