Врие на македонските патишта и на граничните премини

На граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но засега нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Зголемување на интензитетот на сообраќајот, како што се наведува во соопштението, се бележи и на патните правци надвор од градските средини.

19.07.2014 - 20:25
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега