Ги удрил гром додека биле на пазар - повредени две жени во Задар

Гром удри во пазар во Задар и повреди две жени кои моментално се наоѓаат во болница.

Несреќата се случила за време на силното невреме проследено со грмежи кое го зафатило Задар.

Според неофицијални информации едната од жените е продавачка на пазарот, а во моментот на ударот разговарала на мобилен телефон.

08.07.2014 - 12:09
Фото: 
канал5
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега