За сите жени кои имаат проблеми со цисти – ова е лекот за вас

Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви помогне да го решите овој проблем.

Потребно е да направите мешавина од сушен цвет од невен и ајдучка трева кои лесно ќе ги набавите во најблиската билна аптека.

Состојки:

-100 грама сушен цвет од невен

-100 грама ајдучка трева

Подготовка:

Откако ќе ги помешате овие две билки во сад земете една кафена лажица од мешавината од билки и прелијте ја со 250 милилитри топла, но не зовриена вода.

Оставете го чајот да отстои 10 минути, процедете и пијте го секое утро во текот на шест недели без прекин.

12.12.2021 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега