Скопје: Влегол во куќа и украл 450.000 денари

Во периодот од 30.08.2012 до 26.05.2013 година, на улицата „Пеклање“ била ограбена куќа во Скопје.

Се работи за куќата на Г.Ш. каде непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба.

Крадецот успеал да одземе златен накит вреден 450.000 денари. 

најчитано сега