Најубава снимка што може да се види на Интернет- емотивен момент во зоолошката во Бостон

Емотивен момент снимен во зоолошка градина во Бостон.

Кога новата мајка Емили Остин од Мејн ја посети зоолошката градина во Бостон со нејзиниот пет недели стар син, таа не ни сонуваше дека ќе се поврзе со горила.

На видеото снимено од нејзиниот сопруг Мајкал, се гледа како горилото го пристиска своето лице до стаклото и се обидува да го допре бебето кое лежи во рацете на Емили.

Кики има родено пет маченчиња, а последното било во октомври  минатата година.

Горилото го гледаше бебето неколку минути, а после го покажа и своето младенче пред посетителите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.05.2021 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега