Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод протестите вечерва организирани во неколку града.

„Сите заедно од сите градови порачаа оставка на Заев, слобода на народот. Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење“, напиша на својот профил на Фејсбук, лидерот на опозицијата.

Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид! Сите заедно порачаа оставка на Заев, слобода на народот! Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење!

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, 27 November 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2020 - 22:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега