„Ќе врнат пари“: Викендов одлични вести за два хороскопски знаци

Астролозите наведоа дека за викендот на 26 и 27 ноември два знаци од Зодијакот ќе се израдуваат на паричен приход.

Близнаци

Претставниците на овој хороскопски знак ќе го поминат викендот релаксирано, без и да сонуваат дека може нешто важно да им се случи во полза на нивниот паричник.

Ѕвездите предвидуваат дека овие два дена ќе бидат вистински миленици на судбината – сите тешкотии ќе ги заобиколат, за на крајот да ја слушнат веста дека се „добитници“ на завидна сума пари. Затоа е добро овој викенд да играте игри на среќа., зашто мала е веројатноста дека парите ќе ви дојдат – во неработен ден – преку работното место. Но да ги оставиме ѕвездите да си делуваат со својата магија…

Риби

И овој двоен знак може да очекува – неочекувани пари. Ако имате веќе „отпишан“ односно заборавен долг кон некој пријател (или поранешен пријател), може да се случи да ви биде вратен. Ѕвездите предвидуваат и дека парите може да ви дојдат од семејна страна, односно од родители, браќа/сестри, можеби ќе станува збор за поделба на имот или да ви биде понудена финансиска помош за изградба на некој објект или за реализација на личен деловен проект.

25.11.2022 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега