Груби: ДУИ ги презема ЈПДП, Мепсо и Малмед

Вицепремиерот Артан Груби денеска потврди дека ДУИ ќе ги добие раководните позиции во Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за лекови и медицински средства.

„Тоа е договор само за размена на одредени позиции, но генерално нема големи промени во имињата. ЈПДП, МЕПСО, МАЛМЕД... тоа се институциите кои ќе ги превземе ДУИ“, изјави денеска Груби.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега