ФОТО: Се запали автобус кој патувал на релација Скопје-Белград

На влезот на Ниш се запали автобус на „Ниш Експрес“. Се запалила гумата на автобусот, по што за неколку минути изгоре целиот. Автобусот патувал во правец Скопје-Белград со Ниш како попатна станица. 

Во автобусот имало само осум патници, сите се евакуирани и нема повредени лица.

Повеќе информации се очекуваат во текот на вечерта.

 

27.01.2023 - 22:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега