ФОТО: Почна протестот на приватните превозници на „Илинденска“

Пред малку, на бул. Илинден, почна протест на приватните превозници, па поради тоа затворени за сообраќај се двете крајни десни сообраќајни ленти во двете насоки на движење, на потегот од к-цата со бул. Свети Климент Охридски до к-цата со бул. 8ми Септември.

Од РЦУК Скопје апелираат до сите учесници во сообраќајот да возат внимателно и да ја прилагодат својата брзина на движење на условите на патот особено ако се приближуваат кон овој потег.

02.12.2022 - 09:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега