ФОТО: Меси и Роналдо – Стојанче Ангелов и Тоше Зафиров

Фотографијата на најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси и Кристијано Роналдо на која играат шах е хит на интернетот во последните неколку денови. Фотографијата е реклама за Луи Витон, а двајцата фудбалери играат шах на торба од овој бренд.

Првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов ја искористи за да објави сопствена слика на која игра шах, и тоа со бодибилдерот Тоше Зафиров.

-Случајност? Не би рекол, напиша Ангелов на Фејсбук.

20.11.2022 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега