ФОТО: Ја продава водата со која се капе и заработува 10.000 долари неделно

Инфлуенсерката Емили Најт има само 21 година, но освен по своето убаво тело, во јавноста стана позната и по тоа што заработува многу пари на еден необичен начин.

Како што вели таа, сфатила дека најмногу профит правела откако почнала да става разголеми фотографии на социјалната мрежа Инстаграм, а луѓето почнале да ѝ бараат да им ја продава водата од кадата во која се капе. Исто така, таа големи пари прави и од тоа што на своите следачи на социјалните мрежи им ја продава долната облека.

Емили тврди дека заработува околу 10.000 долари неделно и дека некои луѓе барале од неа да се снима додека спие, а тие да ѝ плаќаат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега