ФОТО: И нему му се случи - принцот Чарлс во џамија со скинат чорап

Кралот Чарлс и неговата сопруга Камила беа во џамија во Британија, но вниманието на светот го привлекоа неговите чорапи.

Камерите ја забележаа дупката во неговата чорапа за време на посетата на историската џамија на Брик Лејн, источен Лондон, во средата.

Штедливиот крал одамна ги избегнува модните трендови, наместо тоа претпочита добро носени омилени парчиња облека кои го издржале тестот на времето.

Но, додека тој е решен да го гледаат како штедлив монарх, на кралските помошници може да им се каже дека на неговото височество му треба нов пар чорапи.

12.02.2023 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега