Денеска во центарот на Скопје се отвара бугарски културно-информативен центар

Денеска во Скопје со церемонија која ќе започне во 13.00 часот ќе се отвори бугарски културно-информативен центар, во самиот центар на градот.

Отварањето претходно го најави група наречена “Врховисти” која на Тик Ток сподели промотивно видео за отварањето.

Група граѓани вчера најавија протест пред бугарскиот центар со почеток во 12 часот.

 

25.11.2022 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега