Денеска одлука за новите цени на горивата

 

Регулаторната комисија за енергетија денеска ќе одлучува за цените на нафтените деривати.

Согласни последната одлука цените на дизел горивото и бензините останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС95 изнесува 81,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 72,50 ден/лит,
Екстра лесно масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 71,50 ден/лит.

24.07.2023 - 09:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега