Четири општини во Скопје без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Карпош, Бутел и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Саса“ вр.32 во населбата Пинтија, Општина Кисела Вода, од 09:00 до 13:00 часот корисниците од село Бардовци, Општина Карпош, од 09:00 до 15:00 часот од улиците „Бутелска“ бр 47,49 и 51, и сите потрошувачи на „Бутелска“ бр.7а од бр 1 до 19, Општина Бутел, а од 10:00 до 14:45 часот корисниците од селото Никиштани, ул „4“ кон училиштето, Општина Ѓорче Петров.

25.11.2022 - 09:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега