Бразил главен фаворит на СП 2022 според NBC, Аргентина е втора

Бразил води на ранг-листата фаворити за освојување на Светското првенство 2022, составена од американската телевизиска мрежа „NBC Sports“.

Аргентина го зазеде второто место, Франција е трета.

Топ 10 изгледа вака:
1. Бразил
2. Аргентина
3. Франција
4. Белгија
5. Англија
6. Холандија
7. Португалија
8. Германија
9. Шпанија
10. Данска.

Мундијалот во Катар почнува денес и ќе трае до 18 декември.

20.11.2022 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега