Апасиев: Стево стока

Откако претходно денеска, шефот на државата Стево Пендаровски на прес-конференција соопшти дека ги потпишал указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д, со реакција во јавноста излезе и лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Тој претседателот го нарече „Стево стока“.

„СТЕВО СТОКА!
Хаштаг: Вошко вошкосана“, се вели во објавата на Апасиев. 

29.05.2023 - 22:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега