Алесандра Амброзио ја пречека Новата година во родниот Бразил: Неодолива во бикини издание

Алесандра Амброзио заѕвони во новата година во Флоријанополис, Бразил, заедно со своето момче Ричард Ли.

40-годишната суперѕвезда од модните писти се врати на омиленото место за одмор, а во неделата беше фотогрфаирана како ужива во денот на плажа со пријатели.

Атрактивната Бразилка покажа фигура на топ-модел во минијатурни бикини.

Поранешен супермодел, а сега дизајнерка на костими за капење „Гал Флорипа“, рекламира еден од своите сопствени дизајни додека шета на брегот во бикини без прерамки.

03.01.2022 - 21:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега