Замина во легендите: Почина пејачот на „Парни Ваљак“ – Аки Рахимовски (ФОТО)

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки.

На официјалниот фејсбук профил на групата „Парни Ваљак“ веќе се појави и фотографија од Аки, со последен поздрав со стиховите:

“Za malo nježnosti
na sve ću pristati
za malo nježnosti
da mogu zaspati”

22.01.2022 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега