Загина жената што се преврте со автомобил во тунелот кај Демир Капија

 

Почина жената која била возач на автомобилот што се преврте во тунелот кај Демир Капија. Таа имала 47 години и била сама во автомобилот „фолксваген“, со неготински регистрации.

Според првичните информации, таа изгубила контрола нда автомобилот и тој излетал од патот. Несреќата се случи на делницата Гевгелија – Неготино.

Увид прави обвинител од Кавадарци.

09.06.2023 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега