За еден ден во Мексико повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

Министерството за здравство на Мексико соопшти дека во изминатите 24 часа се регистрирани 6.094 новозаразени со коронавирусот и 539 смртни случаи.

Во Мексико вкупно се заразени повеќе од 295.000 луѓе, а речиси 35.000 починале.

Мексиканските власти соопштија дека бројот на заразени и мртви може да биде многу поголем од официјалните податоци. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2020 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега