Вработен во МВР и членови на неговото семејство добивале закани

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против А.М.(22) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот, преку социјална мрежа испраќал заканувачки пораки на вработен во МВР и на неговото семејство.

27.02.2024 - 19:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега