ВМРО-ДПМНЕ: На лагите на Арсовска дека не должи на приватните превозници им дојде крајот

„Арсовска ја замајуваше јавноста и лажеше дека нема долг на ЈСП кон приватните превозници, а потоа откако ја тужеа, долгот се плати и со судска пресуда се констатираше дека има и долг за затезни камати и судски трошоци.

Во судската пресуда, се констатира долг на ЈСП од над еден милион евра кон приватните превозници и дека тој долг Данела Арсовска, на рати го исплаќала кон приватниците.

Во судскиот документ се пресудува и дополнително исплаќање на затезни камати, казни и судски трошоци, во износ од еден и пол милион денари.

После ова, се разобличија сите лажни тврдења на Арсовска, дека не им должи на приватните превозници, по што граѓаните на Град Скопје со месеци беа блокирани, се случуваше хаос во градот, а градскиот превоз тотално крахираше.

Данела Арсовска, да не се крие, бидејќи е должна пред скопјани, да се извини и да одговори:

Зошто свесно лажеше за долгот кон приватните превозници?

Зошто со своите постапки, директно дозволи да се блокира Скопје со месеци?

Зошто го оптовари градскиот буџет, за плус милион и пол денари, кои сега треба да ги платат граѓаните“.

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

02.12.2023 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега