Владата ќе одржи свечена седница по повод четиригодишнината од членството во НАТО


Владата денеска ќе одржи свечена седница по повод годишнината од членството на Северна Македонија во НАТО.

Со седницата ќе претстава техничкиот премиер Талат Џафери, најавија од владината прес-служба.

Деновиве се одбележуваат четири години од членството на Северна Македонија во НАТО и 75 години од формирањето на Алијансата.

26.03.2024 - 10:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега