ВИДЕО: Зовре латино крвта, жестока тепачка меѓу навивачите на Аргентина и Мексико

Фудбалерите на Аргентина со победата од 2:0 над Мексико направија голем чекор кон осминафиналето на Светското првенство.

Неизвесноста на натпреварот ја зовре жешката латино крв на навивачите кои беа на трибините, па дојде до тепачка.

Учествувале неколкумина навивачи, а според пишувањата на странските медиуми, најлошо поминал навивач на Аргентина кој стадионот го напуштил раскрварен.

27.11.2022 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега