ВИДЕО: Земјотресот во Скопје забележан и во преносот на натпреварот Работнички - Пелистер

Земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер попладнево во 14 часот и 9 минути го стресе Скопје.

Земјотресот бил забележан и преку камерата која вршела пренос на фудбалскиот натпревар меѓу Работнички и Пелистер.

Имено, во видеото објавено на социјалните мрежи, може да се забележи тресење на камерата за време на преносот, а овој момент е и посочен и од коментаторот на натпреварот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2020 - 17:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега