Цената на нафтата падна


Додека американскиот долар бележи благ пораст во однос на кошничката валути, цените на нафтата, пак, паднаа.

Цената на барелот на лондонскиот пазар претпладнево ослабе за 0,33 отсто, на 82,50 долари, додека на американскиот пазар цената на барелот се намали за 0,28 отсто, на 78,10 долари.

13.05.2024 - 12:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега