ВИДЕО: Роналдо нокаутираше девојка па ѝ го подари дресот

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо при загревањето пред натпреварот со Јанг Бојс нокаутираше редарка. Португалецот шутна, ја погоди девојката, а таа падна и кратко беше во безсознание. Роналдо истрча за да види дали редарката е добро.

По натпреварот Роналдо покажа дека е вистински џентлмен. Дотрча и ѝ го подари дресот.

15.09.2021 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега