ВИДЕО: Распеан државниот секретар на САД - Блинкен има хоби некарактеристично за политичар

Во понеделникот се пијавија вести дека новиот американски државен секретар кој бил именуван од новиот американски претседател Џо Бајден, Ентони Блинкен, има свој рок бенд и компонира свои оригинални песни под уметничкото име Аблинкен.

Антони Блинкен бил заменик на државен секретар на поранешниот претседател Барак Обама, а сега бил именуван за државен секретар. Иако Блинкен својата музика ја опишува како винк рок, неговите песни се најслични на музиката која ја креирале бедновите како Блу Блу Ојстер Калт.

На Јутјуб има и видео на кое се гледа Блинкен додека изведува блуз хит.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега