ВИДЕО: Министерот по грешка ја бакна во уста министерката од Германија - Бујар Османи гледаше

 

Наместо во  лицето, хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман ја бакна својата колешка од Германија во уста.

И двајцата беана конференција за зајакнување и проширување на Европската Унија во Берлин, а Радман таму разговараше со германските министри за нивните идеи за реформите за зајакнување на структурите на Европската Унија со цел да се подготват за натамошни проширувања.

Интересно е тоа што и нашиот министер за надворешни работи Бујар Османи гледаше право во нив токму во моментот кога се одвиваше бакнувањето.

 

03.11.2023 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега