ВИДЕО: Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие Кока-Кола и Хајникен

Украинскиот репрезентативец Андриј Јармоленко беше прогласен за играч на натпреварот на натпреварот против Македонија.

Во прес салата тој направи контра од она што го направи Кристијано Роналдо, кој ги тргна шишенцата со Кока Кола. По него и Погба го направи истото со пивото Хајнекен, а Украинецот направи нешто спротивно на нив.

„Може ли да направам нешто, видов дека Роналдо тргна кока-кола… Јас пак ставам ставам Кока Кола, па ставам Хајнекен, сите се мои“, рече Јармоленко низ смеа.

Дали е ново спонзорство на повидок?

18.06.2021 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега