(ВИДЕО) Изведбата на Лејди Гага за која долго ќе се зборува: Го соблече гламурозниот фустан на „Версаче“ и облече маица и фармерки

 

Доделувањето на „Оскарите“ беше вечер на Лејди Гага – без разлика што таа не беше наградена. Како и секогаш, таа беше модната победничка на вечерта, каде што на публиката ѝ приреди гламур, сексапилност и изненадување.

Лејди Гага првпат се појави во брутален фустан на „Версаче“, кој изгледаше многу необично. Горниот дел од проѕирен корсет создаде совршени контури на фигурата, а долниот дел, здолниште со спуштена половина, беше луксузен и гламурозен.

По доминацијата на црвениот тепих, Лејди Гага направи уште едно изненадување. Таа изведе драматична трансформација кога ја отпеа својата песна Hold My Hand менувајќи ги фустанот и шминката со маица и фармерки.

Таа излезе на сцената во широка црна маица, искинати фармерки и стари чизми, ја отстрани шминката од лицето, а потоа седна на столот и ја отпеа насловната нумера на новиот филм „Топ ган“.

Гага на „Оскарите“ имаше номинација и за најдобра авторска песна токму за споменатата песна, но овој пат остана без награда.

 

 

14.03.2023 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега