(ВИДЕО) Инспектор Томе до амбасадорката Агелер: Тимот ваш да го пуштите кај мене на обука

Актерот Горан Стојановски, најпознат по ликот на инспектор Томе од серијата „Преспав“, преку урнебесно видео и се обрати до абасадорката на САД во Македонија, Анџела Агелер која најави специјален американски тим да се бори против корупцијата во нашата земја.

„Прво, да го пратите вашиот тим кај мене на обука. Тој што доаѓа од Америка, од каде знае што е корупција? Во Америка таа е искоренета. Ќе му се случува пред очи, не ќе може да ја препознае“, вели Стојановски во видео-пораката.

09.12.2022 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега