(ВИДЕО) И Левица ќе има свој кандидат за претседателските избори

 

Левица на претседателските избори ќе оди со свој кандидат.

Од партијата на социјалните мрежи објавија промо-видео со кое гo најавија своето учество на изборите.

„Време е македонскиот народ да се заложи за себе храбро, чесно и борбено. Левица го нуди единствениот избор во клучен момент. Претседателски кандидат со решителност и храброст да каже не на раскрчмувањето на Македонија“, се вели во видеото.

04.02.2024 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега