ВИДЕО: Голем пожар во Дојран - викендици во опасност

Голем пожар вечерва избувна во Дојран во местото викано Калдрма. Струмичката локална телевизија Вис јавува дека на одредени места огнот е локализиран, но на други локации пламнува и има опасност да бида зафатени вили.

На терен излегле две противпожарни единици и вработени во комуналното претпријатие на општина Дојран.

Во тој реон има голем број викендици, но и куќи на локалното население.

16.06.2021 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега