ВИДЕО: Голем момент за Македонија- македонската химна ечеше од грлата на 5000 навивачи

Македонската репрезентација вчера го играше првиот натпреват на ЕП 2020, па иако претпевме пораз импресиите се уште се силни.

Македонската химна исто така беше интонирана за прв пат на ЕП, а благодарение на присуството на 5000 македонски навивачи изведбата ќе остане запаметена.

Погледнете како изгледаше:

 

14.06.2021 - 08:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега