(ВИДЕО) Функционерски појадок во живо: Си направија сендвичи, па си каснаа - Вучиќ „мавна“ половина леб

Како што беше побарано од страна на дел од граѓаните, претседателот на Србија, Александар Вучиќ утрово ги испрати двајцата министри Томислав Момировиќ и Синиша Мали во продавница да купат намирници за појадок. Но, тие беа задолжени да купат од оние намирници кои се продаваат по намалена цена низ маркетите во рамки на акцијата „Подобра цена“.

Министрите не дека имаа друг избор, па отидоа до маркет и во Кабинетот донесоа паризер, два литра јогурт, два леба и мајонез. Фунцкионерите си направија сенвичи и го јадеа појадокот во живо пред цела нација. 

13.09.2023 - 18:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега