Васил Гарванлиев: „Да се биде геј во Македонија е благослов“

Познатиот пејач и поранешен евровизиски претставник Васил Гарванлиев гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Најавата за неговото гостување на социјалните мрежи предизвика внимание од јавноста.

На прашањето: „Како е да се биде геј во Македонија“, Гарванлиев одговори вака:

15.09.2023 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега