Уапсен млад скопјанец

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека вчера во 03:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Петровец во нас.„Илинден“ го лишиле од слобода 30-годишниот С.С. од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејства.

Исто така, тој постапил и спротивно на член 206 од Кривичниот законик и не ги почитувал донесените мерки за забрана за движење по 21.00 часот. По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 17:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега