Трагедија: Тело на машко лице извадено од водите на Вардар

Тело на машко лице синоќа било извадено од водите на Вардар во Скопје кај Центар, соопшти МВР.

Случајот бил пријавен синоќа околу 19:50 часот во СВР Скопје дека во реката Вардар, на подрачјето на Центар, било забележано тело на машко лице.

-Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го извадиле телото од реката. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје, наведуваат од МВР.

По наредба на јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.

21.05.2024 - 17:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега