Трагедија: Почина познат рапер, имаше само 24 години (ФОТО)

Раперот Лил Кид почина во петокот вечерта, потврди неговиот брат Лил Готит. Кид, чие родено име беше Рахид Џевон Рендер, имаше само 24 години.

Тој беше најпознат по работата со Тревис Скот и Крис Браун на неговиот последен албум „Trapped on Cleveland 3“.

Причината за смртта на Лил Кид не е официјално позната, а многумина се сомневаат во убиството бидејќи тој бил вмешан во низа матни дела.

Раперот требаше да настапи во Северна Каролина во саботата вечерта.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ONE (@lilgotit)

16.05.2022 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега