Точете по полноќ: Се намалува цената на бензините

Од полноќ се намалуваат цените на  бензинот еуросупер бс-95 и на екстра лесното масло за домаќинство  за 0,50 ден/лит.

Еуросупер бс-95  ќе изнесува 80,00 ден/лит, додека малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство на (изнесува 67,50 ден/лит.

Малопродажната цена на бензинот еуросупер бс-98 се намалува за 1 денар и ќе изнесува  82,00 ден/лит. Цената на дизел горивото останува иста.

05.06.2023 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега