Светот згрозен од снимката: Татко удри туѓо дете во градинка во Кина- од силниот удар тоа паѓа на подот

Видео од маж како удира мало дете среде градинка ги шокираше сите.

Во тој момент неговата мајка била покрај него и детето се здобило со полесни повреди.

Имено, станува збор за провинција во источна Кина, каде на видеото се гледа како маж удира дете пред неговата мајка, додека другите деца гледаат.

Бидејќи детето се расправало со неговото дете по кратка дискусија, тој го удри детето пред мајката, која претходно го криеше зад грб.

Детето се здобило со повреди, а полицијата ќе го задржи насилникот 13 дена во притвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега